قوانین سایت

قوانین سایت

با سپاس از شما کاربر محترم که به خانواده بزرگ «دورکار» پیوستید تا برون سپاری پروژه ها و کار از راه دور را تجربه کنید. در این بخش با قوانین سایت «دورکار» آشنا خواهید شد، از شما خواهشمندیم قبل از هرگونه استفاده از امکانات سایت، قوانین ما را با دقت مطالعه کنید.

 

تعریف برخی از واژگانی که در ادامه به کار رفته است:

«دورکار»، وب سایت، ما: وب سایت دورکار که از طریق دو آدرس doorkar.com و doorkar.com در دسترس عموم قرار گرفته است.
فریلنسر: شخص حقیقی و یا حقوقی ای که در سایت بعنوان فریلنسر ثبت نام کرده و با توجه به مهارت و تخصصی که دارد به انجام پروژه ها از راه دور مشغول است.
کارفرما: شخص حقیقی یا حقوقی ای که در سایت بعنوان کارفرما ثبت نام کرده و با ارسال پروژه های خود از افرادمتخصص جهت انجام آنها دعوت به عمل می آورد.

 

توافق با قوانین

ثبت نام شما در وب سایت «دورکار» به منزله قبول تمامی قوانین سایت که در این صفحه آمده میباشید، در صورتی که به هر دلیلی تمامی و یا بخشی از قوانین ما را قبول ندارید باید استفاده از تمامی امکانات سایت را متوقف کنید، درغیراین صورت مسئولیت تمام عواقب مشکلات احتمالی بر عهده شما خواهد بود.

 

هزینه ها

وب سایت «دورکار» در ازای خدماتی که به کارفرمایان و فریلنسرهای عزیز ارائه میدهد و به منظور تامین بودجه خود، مبلغی را برای برخی از خدمات خود به عنوان هزینه دریافت میکند، شما همواره میتوانید جدیدترین لیست هزینه ها را در این صفحه مشاهده کنید.
وب سایت «دورکار» این حق را برای خود محفوظ میداند تا هر زمان و در صورت نیاز هزینه خدمات خود را تغییر دهد، در صورت تغییر در هزینه ها، از طریق بخش اخبارسایت و یا ایمیل به تمامی کاربران اطلاع رسانی خواهد شد.

 

لغو همکاری

از آنجا که وب سایت «دورکار» در ایران فعالیت می کند، تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد، ودر صورت هر گونه تخطی از این قوانین و یا قوانین سایت حساب کاربری فرد خاطی مسدود خواهد شد. ما این حق را برای خود محفوظ می دانیم بدون نیاز به اخطار یا ارائه دلیل حساب کاربری فرد خاطی را مسدود و از ادامه فعالیت او در سایت جلوگیری کنیم. در صورتی که حساب کاربری شما به دلیل تخطی از قوانین مسدود گردد، هیچ پرداختی به شما صورت نخواهد گرفت، اما اگر حساب کاربری شما به دلیلی غیر از تخطی از قوانین مسدود شود، تمام موجودی حساب شما به صورت کامل پرداخت خواهد شد.

 

مسئولیت مطالب

مسئولیت تمام مطالبی که به عنوان پروژه، پیام و... توسط کاربران درسایت قرار میگیرد با خود کاربر میباشد. تمامی کاربران مسئولیت مطالبی را که در سایت ثبت می کنند بر عهده گرفته و متعهد میشوند از قرار دادن مطالب غیر اخلاقی ونیز مطالب مقایر با قوانین خود داری کرده و حقوق مادی و معنوی را رعایت کنند.

 

نحوه مجاز برقراری ارتباط بین کاربران

تمامی کاربران سایت متعهد میشوند فقط از طریق امکاناتی که سایت جهت برقراری ارتباط با سایر کاربران در اختیار آنها قرار داده است استفده کرده و از ارسال هرگونه مشخصات تماس مانند شماره تلفن همراه، آدرس ایمیل و ... برای سایر کاربران خودداری کنند. بدیهی است در صورت مشاهده تخطی از این مورد حساب کاربرخاطی مسدود خواهد شد.

 

پرداخت امن

کارفرما بعد از انتخاب فریلنسر مورد نظر خود، به صورت توافقی تمام و یا بخشی از مبلغ پروژه را به حساب ما واریز می کند، این مبلغ تا زمانی که فریلنسر پروژه را به اتمام رسانده و تحویل دهد نزد ما باقی خواهد ماند، که به آن «پرداخت امن» می گوییم. کارفرما می تواند بعد از اتمام پروژه و در صورت رضایت از نتیجه کار، پرداخت امن را آزاد کند، پس از آزادسازی پرداخت امن توسط کارفرما، این مبلغ به حساب فریلنسر واریز خواهد شد. فقط فریلنسر و یا مدیریت سایت میتوانند پرداخت امن را لغو کنند، و از طرف دیگر فقط کارفرما و مدیریت سایت امکان آزادسازی آن را دارند. جهت حفظ امنیت دو طرف ما به کارفرما توصیه می کنیم به هیچ عنوان قبل از تکمیل و دریافت پروژه کل یا بخشی از پرداخت امن را آزاد نکند، و بلعکس به فریلنسر پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه کارفرما پرداخت امن را ایجاد کند کار به روی پروژه را شروع نکند.

 

نحوه داوری و حل اختلاف

در صورتی که به هر دلیلی در پروسه انجام پروژه مشکلی بین دو طرف بوجود بیاید، پس از اعلام شکایت از جانب فریلنسر و یا کارفرما، تیم داوری ما پس از بررسی تمامی جوانب نتیجه داوری را به هر دو طرف اعلام می کند. تنها مرجع معتبر جهت حل اختلافات بین طرفین فقط تیم داوری دورکار می باشد و هیچیک از طرفین حق پیگیری شکایت از مراجع دیگر را ندارند. هر دو طرف متعهد می شوند رای نهایی تیم داوری را قبول کرده و به آن عمل کند. در صورتی که در شکایت احتمالی حق به کارفرما داده شود ما این حق را برای خود محفوظ می دانیم تا بخشی و یا کل مبلغ پرداخت امن را لغو و به حساب کارفرما واریز کنیم، و بلعکس اگر رای به نفع فریلنسر صادر شود ما این حق را برای خود محفوظ میدانیم که بخش یا کل مبلغ پرداخت امن را آزاد کرده و به حساب فریلنسر واریز کنیم.

 

اطلاعات شخصی و کوکی ها

وب سایت «دورکار» جهت ذخیره سازی برخی تنظیمات مربوط به کاربران و همچنین آنالیز اطلاعات از کوکی ها استفاده می کند، اطلاعاتی که کاربران در اختیار ما قرار می دهند فقط جهت بهبود خدمات سایت به کار رفته و ما به هیچ عنوان این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار نمی دهیم.

شماره تماس، آدرس ایمیل و اطلاعات مربوط به حساب بانکی کاربران فقط برای استفاده مدیریت سایت بوده و در اختیار سایر کاربران قرار نخواهد گرفت. حساب کاربری کاربرانی که به هر دلیلی اطلاعات اشتباه در اختیار سایت قرار دهند مسدود خواهد شد.

 

ثبت نام در سایت

ثبت نام در سایت «دورکار» از طریق فرم ثبت نام آنلاین فراهم شده است، هر فرد حقیقی یا حقوقی فقط مجاز است یک حساب کاربری به عنوان کارفرما و یک حساب کاربری به عنوان فریلنسر ثبت کند، ثبت نام تکراری و نیز ثبت نام با اطلاعات سوری و اشتباه ممنوع است و حساب کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

 

تائید حساب کاربری

تمامی کاربرانی که قصد دارند از خدمات ما استفاده کنند باید بعد از ثبت نام آدرس ایمیل خود را تائید کنند، وب سایت دورکار این حق را برای خود محفوظ می داند در صورت نیاز از کاربر درخواست کند تا مدارک شناسایی خود مانند کارت ملی و کپی شناسنامه را جهت اهراز هویت ارسال کند و نیز شماره تلفن همراه خود را تائید کند.

 

تسویه حساب

تمامی کاربران می توانند از طریق بخش امور مالی در حساب کاربری خود درخواست تسویه حساب ارسال کنند. حداقل مبلغ درخواستی ۵۰۰۰ تومان می باشد. کاربر قبل از ثبت درخواست باید اطلاعات شخصی و نیز حساب بانکی خود را در قسمت پروفایل حساب کاربری خود ثبت کند، در صورتی که مشخصات حساب بانکی اشتباه ثبت شود تمام مسئولیت مشکلات پیش آمده بر عهده خود کاربر خواهد بود. نام و نام خانوادگی صاحب حساب کاربری باید دقیقا مطابق با حساب بانکی باشد. همچنین هر کاربر قبل از تسویه حساب حتما باید تصویر کارت ملی خود را به ایمیل kar@doorkar.com ارسال کند.

تسویه حساب ها فقط دو روز در هفته انجام میشوند. (پایان روز های یکشنبه و چهار شنبه)

 

ثبت و تائید پروژه

بابت ثبت پروژه مبلغی توسط کارفرما بابت هزینه ثبت پروژه پرداخت میشود، مبلغ فعلی هزینه ثبت پروژه را در صفحه هزینه ها می توانید مشاهده کنید. بعد از ثبت پروژه مدیریت سایت درخواست شما را بررسی خواهد کرد و در صورت تائید مدیریت، پروژه در سایت قرار خواهد گرفت. در صورتی که پروژه توسط مدیریت سایت رد شود مبلغی که جهت ثبت آن پرداخت کرده اید به حساب شما بازگردانده خواهد شد. پس از تائید پروژه توسط مدیریت و در صورتی که کارفرما پروژه را لغو کند هزینه ای که برای ثبت پروژه پرداخت کرده اید بازگردانده نخواهد شد. قرار دادن هرگونه اطلاعات تماس در توضیحات پروژه مجاز نمیباشد. ثبت پروژه هایی که به هر شکلی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا قوانین سایت دورکار باشد مجاز نمی باشد و تمام مسئولیت آن بر عهده کارفرما می باشد.

 

مطالب وب سایت

حقوق تمامی تصاویر، مطالب و محتویات سایت برای سایت «دورکا» محفوظ میباشد و استفاده از آنها بدون کسب اجازه کتبی از مدیریت وب سایت مجاز نمی باشد. وب سایت «دورکا» و تمامی خدماتی که ما در اختیار کاربران قرار داده ایم به همین شکلی که هست ارائه شده، در صورت خرابی و مشکلات احتمالی، بدون هیچ تضمینی ما تمام سعی خود را خواهیم کرد تا به سرعت آن را برطرف کنیم.

 

اعمال تغییرات در قوانین

«دورکار» این حق را برای خود محفوظ می داند در صورت نیاز قوانین سایت را تغییر و یا بند های جدیدی به آن بیافزاید که به محض قرار گرفتن در سایت لازم الاجرا خواهد بود، در صورت هرگونه تغییر در قوانین سایت، از طریق بخش اخبار سایت و یا ایمیل به تمام کاربران اطلاع رسانی خواهد شد.