سوالات متداول

«دورکار» چیست و چگونه کار میکند؟

«دورکار» مکانیست امن و حرفه ای برای برون سپاری پروژه ها. شما بعنوان یک کارفرما میتوانید درخواست انجام هر پروژه ای که امکان انجام آن از راه دور وجود دارد را در سایت ثبت کنید تا هزاران فریلنسر برای شما پیشنهاد ارسال کنند و یا بعنوان یک فریلنسر میتوانید با ارسال پیشنهاد برای پروژه ها کسب درآمد کنید.

چه پروژه هایی را میتوان از طریق «دورکار» انجام داد؟

تمام پروژه هایی که امکان انجام آنها از راه دور وجود دارد، مثلاً: طراحی گرافیک، طراحی وبسایت و برنامه موبایل، نگارش و ترجمه متن، گردآوری مطالب و تحقیق، ساخت ویدئو کلیپهای تبلیغاتی، نقشه کشی ساختمان، انجام انواع پروژه های برنامه نویسی، بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو و ...

«فریلنسر» به چه کسی گفته می شود؟

«فریلنسر» به شخصی گفته می شود که با توجه به حرفه و تخصص خاصی که دارد، بدون استخدام رسمی و به صورت مستقل و در ازای کارمزد کار میکند. اکثر فریلنسرها در منزل کار کرده و بابت تکمیل هر پروژه مبلغی دریافت میکنند.

مراحل ثبت و انجام پروژه در «دورکار» چیست؟

کارفرما پس از ثبت نام رایگان در سایت، مشخصات پروژه را ثبت میکند، بعد از تائيد پروژه توسط مدیریت سایت، فریلنسرهایی که مهارت لازم جهت انجام این پروژه را دارند پیشنهاد خود را که شامل مبلغ درخواستی، زمان مورد نیاز و ... میباشد را ارسال میکنند، سپس کارفرما از بین پیشنهادهای دریافتی یکی را انتخاب کرده و مبلغ پروژه را به صورت امانت به حساب ما واریز میکند، در این مرحله فریلنسر پروژه را تکمیل کرده و تحویل میدهد، در صورت رضایت کارفرما ما مبلغ پروژه را به حساب فریلنسر واریز میکنیم و پروژه بسته میشود.

امنیت «کارفرما» و «فریلنسر» چگونه تامین میشود؟

پس از ثبت پروژه و انتخاب فریلنسر، کارفرما مبلغ پروژه را به حساب ما واریز میکند، این مبلغ نزد ما به صورت امانت باقی می ماند تا زمانی که فریلنسر پروژه را تکمیل کرده و تحویل دهد، در این مرحله اگر کارفرما از کیفیت کار رضایت داشت مبلغی که نزد ما به صورت امانت واریز کرده بود را آزاد میکند و در این مرحله فریلنسر میتواند آن را برداشت کند. در صورتی که هر یک از طرفین شکایتی داشته باشد تیم داوری «دورکار» بعد از بررسی موضوع نتیجه را اعلام خواهد کرد.

چطور می‌توانم در «دورکار» کار کنم؟

شما با ثبت نام به عنوان «فریلنسر» میتوانید روی پروژه هایی که مهارت انجام آن را دارید پیشنهاد خود را ارسال کنید، در صورتی که کارفرما پیشنهاد شما را از میان پیشنهاد های دریافتی انتخاب کرد، با تکمیل و تحویل پروژه میتوانید کسب درآمد کنید.