نکاتی برای استفاده بهتر از Google Play

۱۳۹۶/۱۲/۲
حجت رمضانی
نکات کاربردی استفاده از Google Play

 

گوگل پلی بهترین دوست هر اندروید بازی است، بزرگترین و قویترین بازار اندرویدی که واقعا هیچ رقیب مستقیمی ندارد، با این حال برای استفاده از آن بد نیست نکاتی را به خاطر بسپارید.

فیلتر محتویات:

تمام برنامه‌های اندرویدی روی گوگل پلی عموما دسته‌بندی سنی دارند. در حالت عادی این دسته‌بندی در وضعیت آزاد قرار دارند، اما اگر وارد play store settings و content filtering  شوید میتوانید پنج دسته‌بندی سنی را پیدا کنید. این وضعیت خصوصا برای وقتی که گوشی شما ممکن است در اختیار بچه‌های کوچکتر قرار بگیرد، کاربردی است.

پسورد روی برنامه:

شما همیشه میتوانید روی play store خود به صورت مجزا پسورد بگذارید تا به این ترتیب دسترسی اختصاصی باقی بماند. برای این کار هم مجدد واردPlay Store Setting شوید وPassword  را انتخاب ورمزعبور انتخابی خود را وارد کنید.

جلوگیری خودکار:

اگر شما از آن دسته آدم‌هایی هستید که دوست ندارند برنامه‌های نصب شده به صورت خودکار روی صفحه اول گوشی ظاهر شوند، کافی است واردPlay Store Setting شوید و Addicon to Home Screen را غیر فعال کنید.

ترندها:

چه دنبال اپ خاصی باشید و چه نباشید، هنگام مراجعه به Play Store حتما ترند‌های آن را زیر نظر بگیرید. از برنامه‌های منتخب ادیتور گرفته تا پرطرفدارترین برنامه‌های روز و ماه. در بیشتر مواقع بهترین انتخاب‌ها بین همین برنامه‌ها پیدا می‌شوند.

 

24
درباره نویسنده مطلب
حجت رمضانی
حجت رمضانی

متولد تیر 1370 و دانشجوی کارشناسی برنامه نویسی تحت وب هستم. به گرافیک و وب علاقه زیادی دارم و عاشق وردپرسم... 2 سال به طور حرفه ای طراحی استاتیک سایت انجام داده ام. علاقه مندم آموزش هایی رو در این زمینه برای کاربران عزیز قرار دهم.

نظر کاربران

پاسخ به نظر