چرا هیچ وقت پیشنهاد من پذیرفته نمیشود؟

۱۳۹۵/۵/۶
مهران میرشاهی
چرا هیچ وقت پیشنهاد من پذیرفته نمیشود؟

شاید شما هم از آن جمله از فریلنسرهایی باشید که از خود می پرسید چرا پیشنهادهای من هیچ گاه توسط کارفرمایان پذیرفته نمیشود.  اگرشما به عنوان فریلنسر یا دورکار روی پروژه های زیادی پیشنهاد ارسال کرده اید اما هیچ گاه پیشنهاد شما توسط کارفرما پذیرفته نشده است نمیتواند اتفاقی باشد و مطمعنا باید راه و روش خود را تغییر دهید. در این مقاله سعی می کنیم به نکاتی اشاره کنیم که می تواند شانس شما را در انتخاب شدن به عنوان فریلنسر افزایش دهد.

 

1.تکمیل پروفایل:

قبل از هر چیز وارد حساب کاربری خود شده و سری به پروفایل خود بزنید و بررسی کنید که تا چه حدی پروفایل خود را تکمیل نموده اید. مسلماََ وقتی کارفرما در حال بررسی پیشنهادات دریافتی است در اولین قدم پروفایل پیشنهاد دهندگان را بررسی می کند. همیشه افرادی که اطلاعات کامل تری از طریق پروفایل خود به کارفرما می دهند توجه بیشتری به خود جلب کرده و شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارند. بنابراین تصویر پروفایل خود را آپلود کرده و چند خطی در مورد خود بنویسید در قسمت درباره من هرچه متنی که درباره خود مینویسید دقیق تر و کامل تر باشد به کارفرما کمک می کند شناخت دقیق تری نسبت به شما بدست آورد. در این قسمت سعی کنید از سوابق تحصیلی و تجربیات کاری خود بنویسید، برای مثال اگر شما برنامه نویس هستید توضیح در مورد زبان برنامه نویسی که با آن کار کرده اید و میزان تسلط شما بر هر یک از آنها میتواند متن مناسبی برای این قسمت باشد.

 

2.بررسی کامل توضیحات پروژه و آنچه کارفرما از شما خواسته است:

برخی افراد بدون اینکه توضیحات پروژه را بخوانند پیشنهاد خود را ثبت کرده و به سراغ پروژه بعدی میروند. اگر میخواهید شانس خود را در پذیرفته شدن به عنوان فریلنسر بالا ببرید جداََ از این کار پرهیز کنید و توضیحات پروژه را به دقت مطالعه کرده و سعی کنید تمام خواسته های کارفرما را متوجه شوید. اگر کارفرما نمونه کار یا فایلی را به پروژه ضمیمه کرده است آن را حتما باز کرده و بررسی کنید و اگر نکته ای گنگ برای شما وجود دارد قبل از ثبت پیشنهاد خود با ارسال پیام برای کارفرما سعی کنید این ابهام را برطرف کنید. وقتی شما سوالی در مورد توضیحات پروژه از کارفرما میپرسید با این کار اولاََ نشان میدهید که توضیحات پروژه را کاملا مطالعه کرده اید و از آن دسته از فریلنسر هایی که بدون بررسی پیشنهاد ارسال میکنند نیستید، دوماََ این که با رفع ابهامات موجود میتوانید پیشنهاد دقیق تری برای آن پروژه ثبت کنید .

 

3.ارسال نمونه کار مرتبط با پروژه :

اگر نمونه کار مرتبط با پروژه ای که روی آن پیشنهاد ثبت می کنید دارید حتماََ آن را برای کارفرما ارسال کنید این کار باعث میشود تا نگرانی کارفرما نسبت به توانایی شما برای انجام پروژه برطرف شود.

 

4.در ارسال پیام برای کارفرما زیاده روی نکنید:

برخی از فریلنسرها بعد از ارسال پیشنهاد هر لحظه و قبل از اینکه پاسخ پیام قبلی را دریافت کنند پیام جدیدی برای کارفرما ارسال می کنند! برای مثال:

_ آقا چی شد؟

_ آیا منصرف شده اید؟

_ اگر خواستید ارزان تر هم انجام میدهم.

 و سوالاتی از این قبیل ...

باور کنید این گونه سوالات نه تنها شانس شما را برای پذیرفته شدن بیشتر نمی کند بلکه باعث می شودکه کارفرما حس بدی نسبت به شما پیدا کرده و سراغ گزینه های دیگر برود.

از طرف دیگر بعد از ارسال هر پیشنهاد برای کارفرما پیام ارسال کنید و در مورد نحوه انجام پروژه و مهارت های خود کمی توضیح دهید تا کارفرما به مهارت و تخصص شما پی ببرد.  

 

5.صبر و تحمل و ساختن پیشینه مناسب :

امتیازات و نظراتی که سایر کاربران برای پروژه هایی که تاکنون انجام داده اید ثبت می کنند، تاثیر به سزایی در پذیرفته شدن برای پروژه های جدید دارد. هر چه تعداد پروژه های بیشتری در سایت انجام دهید و امتیازات و نظرات بهتری برای شما ثبت شود کار آسان تری برای دریافت پروژه های جدید خواهید داشت حتی برخی از فریلنسر های باهوش برای شروع کار سعی می کنند پروژه هایی را با قیمتی مناسب تر از آنچه معمول است انجام دهند تا به این ترتیب بتوانند رزومه ای برای خود در سایت دست و پا کنند. برای مثال برخی اولین پروژه خود را در سایت با هزینه ای بسیار کمتر از آنچه باید انجام می دهند و با کسب امتیاز شانس خود را برای پذیرفته شدن در پروژه های بعدی بالا می برند. پروژه های کوچکتر که وقت کمتری از شما می گیرند میتوانند گزینه مناسبی برای جمع آوری امتیاز و رزومه باشند. فقط کافیست شما چند پروژه کوچک انجام داده و پس از پایان هر کدام از کارفرما بخواهید پس از اتمام پروژه نظر و امتیازی برای شما ثبت کند. با دریافت نظر و امتیاز مثبت کارفرما ها میتوانید راه خود را برای دریافت پروژه های بزرگتر هموار کنید.

 

6. انتخاب مناسب قیمت و مدت زمان مورد نیاز برای انجام پروژه:

منظور از قیمت مناسب قیمت پایین نیست، قبل از اینکه قیمت و زمان مورد نیاز خود را برای انجام پروژه ثبت کنید تمامی جزئیات کار را بررسی کرده و تمام موارد را در نظر بگیرید. همیشه ثبت پیشنهاد با قیمت پایین نمیتواند شانس شما را برای انتخاب شدن بالا ببرد. در بسیاری از موارد کارفرمایان پیشنهاداتی را که قیمت نامعقول ثبت کرده اند را انتخاب نمیکنند علاوه بر این سعی کنید مدت زمانی که برای انجام این پروژه نیاز دارید تا حد امکان دقیق تر مورد بررسی قرار دهید و با در نظر گرفتن تمامی موارد آن را اعلام کنید برای مثال اگر در توضیحات پروژه نوشته شده است حد اکثر تا 24 ساعت آینده این پروژه را لازم دارم ثبت پیشنهاد انجام پروژه در 3 روز از طرف شما تنها می تواند نشان دهنده این باشد که شما توضیحات پروژه را به درستی مطالعه نکرده و مسلماََ جدی گرفته نخواهید شد. 

 

0
درباره نویسنده مطلب
مهران میرشاهی
مهران میرشاهی

مدیر و موسس وبسایت دورکار، فوق لیسانس IT از دانشگاه دولتی تکنیک مسکو.

نظر کاربران

پاسخ به نظر