میلیونر یک دقیقه‏ ای

۱۳۹۶/۵/۲۳
نسرین سمندری
میلیونر یک دقیقه‏ ای

نکات طلایی از کتاب میلیونر یک دقیقه ‏ای 

به هر جایی که نگاه می‏کنید، حتی در این دوران نامطمئن، شمار روز افزونی از مردم را می‏بینید که به موقعیت های فوق‏ العاده در زمینه مالی دست یافته ‏اند. و در این میان به کسانی بر‎می‎خورید که در ناکامی و فقر به سر می‏برند. زمان موفقیت شما در لحظه‏ ای شروع می‎شود که باور کنید شما برای موفقیت متولد شده‏ اید نه برای اینکه در شرایط تنگدستی زندگی کنید. تصمیم ‏گیری در این مورد بیش از یک دقیقه زمان نمی‏ برد. همین حالا تصمیم بگیرید.

بخش داستانی کتاب، هدف ساده‏ ای را دنبال می کند: آیا اگر عزیزانتان متکی و وابسته باشند می‏توانید یک میلیون دلار پول کسب کنید؟ نه تنها یک میلیون پول کسب کنید، بلکه ‏این کار را با سرعت انجام دهید. در این کتاب، ماجرای زن به تازگی بیوه شده‏ ای مطرح می‎شود که برای اینکه سرپرستی فرزندانش را به‏ او بدهند، باید در مدت 90 روز یک میلیون دلار پول کسب کند. راه بسیار دشواری پیش روی این زن قرار دارد، اما او معتقد است که می‎تواند این کار را انجام دهد. بنابراین تصمیم می‏گیرد با اشخاص مناسب گفت‏‏گو کند و به موقع محصول خوبی تولید کند.

اصولی را که یک میلیونر آگاه باید رعایت کند به قرار زیر است:

زیان وارد نکنید- پایبند اخلاقیات وصداقت باشید و برنده / برنده فکر کنید.

کارهای خوب بکنید و زندگی دیگران را بهتر کنید و وقتی به غنی‏ تر شدن دیگران کمک کنید خودتان غنی‎تر می‏شوید.

ثروت خلق کنید تا بتوانید آن را به دیگران بدهید نعمات مالی را باید به دیگران سهیم شد.

زمانی درجاده ثروت قدم برمی‎دارید که بپذیرید شما برای میلیونر شدن چیزی کم ندارید. ثروت تنها برای دیگران نیست. اگر باور کنید که می‏توانید ثروتمند شوید.حتما ثروتمند می‏ شوید و نویسندگان کتاب می‎گویند هرگز فراموش نکنید که شما خود ثروت هستید.

می‏توانید تولید ثروت را از دیگران یاد بگیرید. اگر قدم‏ های درست بردارید حتما موفق می‎شوید، دبلیو،ادوارد دمینگ، کسی که ‏اقتصاددانان را متحول کرد، می‎گوید اگر 15 درصد اول کار را درست انجام دهید، آن 85 درصد باقیمانده هم درست انجام می‎شود. کتاب میلیونر یک دقیقه‏ ای قرار است 15 درصد اول اندیشه شما را تغییر دهد و این می‎تواند همه زندگی شما را متحول سازد. کمی تغییر دادن برداشت خود از ثروت می‎تواند نتایج شگفت انگیزی بر جای گذارد.

آیا هرگز فکرش را کرده‏ اید که چرا یک آموزگار سالی 40000 هزار دلار و یک ورزشکار حرفه‏ ای سالی 400 هزار دلار یا چهار میلیون دلار در‏آمد دارد؟ جوابش این است که ‏آموزگار روی 25 کودک تاثیر می‎گذارد، ورزشکار حرفه ‏ای روی هزاران نفر. در ضمن، میلیون ها نفر هم بازی ورزشکار را از تلوزیون تماشا می‎کنند و سرگرم می‎شوند. تفاوت میان آموزگار و ورزشکار این است که ورزشکار اهرم بزرگتری در اختیار دارد. برای پولدار شدن باید اهرم بزرگ تری داشته باشید.

برای اینکه به رویای خود تحقق بخشید به یک تیم نیاز دارید. موفقیت یک پروژه ‏انفرادی نیست.

شکل دیگری از اهرم شناختن افراد مناسب است. هنسن و الن پیشنهاد می‎کنند به طور مرتب با میلیونر‎ها نهار بخورید تا از راز موفقیت آنها آگاه شوید. با داشتن یک راهنمای میلیونر، با فرایندهای میلیونر شدن آن آشنا شوید.

در ارائه محصول و خدمات خود به بازار، روی کسانی که عادت به کالای شما دارند، حساب کنید این افراد با دوستان خویش صحبت می‎کنند اینها بهترین مشتریان شما هستند.

شبکه بازاریابی و تبلیغات خاصی را ایجاد کنید. ببینید مشتریان شما چه سود منحصر به فردی از کالای شما می‏ برند. کالای شما چه ویژگی‏هایی دارد که کالاهای دیگران ندارد.

با دیگران شراکت کنید تا اهرم پیدا کنید. با کسانی که می‎توانند با مشتریان شما رابطه برقرار کنند، ارتباط برقرار کنید سود خود را با آنها سهیم شوید تا آنها شما را به کسانی که می‎شناسند، معرفی کنند.

برای معرفی کالایتان چیزی مجانی به دیگران بدهید و یک گزارش ،یک سی دی ،یک کتاب، فراموش نکنید برای این که بگیرید، اول باید بدهید.

هنسن والن می‏ گویند: می توانید با روزی یک دلار سرمایه گذاری کردن میلیونر شوید، اما این چندین دهه وقت می‏گیرد. اما راه‎های سریع‎تری برای میلیونر شدن وجود دارد. کتاب میلیونر یک دقیقه‏ ای به همین موضوع اشاره دارد.

سرمایه گذاری ها، ملک و املاک، تجارت و اینترنت امکانات فوق ‏العاده‏ای در اختیار شما قرار می‎دهند. اما قبل از آن باید به موضوعاتی مانند نگرش شخصی و اهرم شبکه‎سازی و بازاریابی توجه کنید. این دو نویسنده بازاریاب های عالی هستند و شما می‏توانید از تجارب بازاریابی آنها به شکل گسترده ‏ای استفاده کنید.

نوشته مارک ویکتور هنسن و رابرت جی الن 

یادداشتی از منیرجوادی پور 

 

0
درباره نویسنده مطلب
نسرین سمندری
نسرین سمندری

نسرین سمندری فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی و لیسانس آموزش زبان انگلیسی هستم. سه سال سابقه ترجمه و تدریس زبان انگلیسی دارم و در زمینه آی تی و بازاریابی اینترنتی مطالعه میکنم.

نظر کاربران

پاسخ به نظر