موفق ترین افراد دنیا چگونه روز خود را آغاز می کنند

۱۳۹۶/۶/۲۲
نسرین سمندری
موفق ترین افراد دنیا چگونه روز خود را آغاز می کنند

چیزی که در مورد تمام افراد موفق مشترک است این است که آنها قدر صبح های خود را می‌دانند. آنها معمولا هروز صبح بروی برنامه های خاص خود متمرکز می‌شوند و به آنها جهت می‌دهد. در اینجا برنامه صبحگاهی 20 نفر از افراد بسیار موفق را بیان می‌کنیم:

این جمله عین واقعیت است که می گویند: « سحر خیز باش تا کامروا باشی» 

1- تیم کوک (مدیر عامل شرکت اپل)

 کوک ساعت 3:45 از خواب بیدار می‌شود و تا ساعت 5 ایمیل‎هایش را چک می‌کند و روی آن کار می‌کند پس از آن در باشگاه ورزش می‌کند و ساعت 6 در حال رفتن به محل کارش است.

2- کارا گولدین مدیر عامل شرکت هینت واتر (Hint water)

گولدین ساعت 5:30 از خواب بیدار می‌شود و به سراغ صندوق پستی‎اش می‌رود، با این کار مسیر برنامه کاری روزانه‎اش را مشخص می‌کند. سپس با همسر و سگ خود به پیاده‌روی بروی تپه مارین کالیفرنیا می‌رود. شاید این یک کار غیر ضروری در برنامه های هر روز صبح او به نظر برسد، اما به عقیده خودش این کار کاملا ضروری است.

3- بنیانگذار شرکت پیمکو (PIMCO) (شرکت خدماتی - مالی آمریکایی)

او ساعت 4:30 صبح از خواب بیدار می‌شود. دوش می‌گیرد و آماده می‌شود و ساعت 5 خانه را به مقصد دفترش ترک می‌کند و در ساعت 5:30 کارش را شروع می‌کند.

4- اسکوت آدام خالق انیمیشن دیلبرت (Dilbert)

بیست دقیقه اول زندگی آدام هر روز مثل هم است. او در این بیست دقیقه مغز خود را آزاد می‎کند و به هیچ چیزی فکر نمی‌کند. این کار باعث می‎شود که بتواند در طول روز بروی کارهای خلاقانه ی خود تمرکز کند چرا که معتقد است: "ارزش من براساس بهترین ایده‎هایی است که در طول روز ارائه می‎دهم نه بر اساس تعداد ساعاتی که کار می‎کنم".

5- مدیر فنی شرکت آمریکایی سیسکو(SISCO) تولید کننده تجهیزات شبکه 

در ساعت 4:30 صبح بیدار می‎شود و ایمیل‎هایش را چک می‎کند وخبرها را می‏خواند. از ساعت 6 به مدت یک ساعت ورزش می‎کند و ساعت 8:30 سرکارش است.

6- جان پل دجوریا (میلیاردر)

سازنده محصولات مو است. او روزش را با 5 دقیقه تمرکز آرام شروع می‎کند. او می‎گوید فرقی نمی‎کند کجا باشم، درخانه یا در اتاق یک هتل، اولین کاری که بعد از بیدار شدن از خواب انجام می‎دهم این است که به مدت 5 دقیقه بی‎حرکت در رختخواب می‎مانم، در طول این 5 دقیقه او سعی می‎کند کاملا تمرکز کند و برای هر آنچه که دارد شکرگزار باشد، پس از آن روز او آغاز می شود. او تقویم خود را بررسی می‌کند، با همکارانش چک می‎کند و هر تماس تلفنی که لازم است را انجام می‎دهد. کاری که او انجام نمی‌دهد چک کردن ایمیل است. او می‌گوید: "همه به من می‎گویند که سواد من کمی قدیمی است اما من همه کارها را درست به همان شیوه ای که نیاز دارم انجام می‌دهم و این به من کمک می‎کند تا بتوانم روی چیزهای مهم‎تر تمرکز کنم".

7- تیم آرمسترانگ مدیر عامل شرکت اِی او اِل (AOL) یک شرکت رسانه ای آمریکایی

ساعت 5 از خواب بیدار می‎شود. ساعت 6 خبرها را می‎خواند. ایمیل هایش را در ساعت 7 چک می‎کند و در ساعت 9:30 در دفترش است.

8- کوین اولری سرمایه گذار برنامه تلوزیونی شارک تنک (Shark Tank)

ساعت 5:45 از خواب بیدار می‌شود، بازار بورس را چک می‎کند سپس 45 دقیقه را صرف رسیدن به کارهای تجاری تلویزیون می‎کند. به عقیده او سلامتی شما یک سرمایه‎گذاری است که پرداخت سود سهام آن تضمین شده است. او پس از اینکه در ساعت 9:30 بازار باز می‎شود به دفتر خود می‎رود.

9- برد فلد، سرمایه دار

ساعت 5 صبح از خواب بیدار می‎شود. یک فنجان قهوه می‎خورد و به سگش غذا می‎دهد. سپس اخبار می‌خواند. ساعت 5:30 شروع به چک کردن ایمیل‎هایش می‎کند. از ساعت 7 تا 8 ورزش می‎کند. رأس ساعت 9 سرکارش است.

10- باراک اوباما ، رئیس جمهورآمریکا

مراقبت از خانواده و تناسب اندام دو اصل مهم برای رئیس جمهور اوباما در کارهای روزانه اش است. او روزش را در ساعت 6:45 با ورزش آغاز می‎کند. چندین روزنامه مطالعه می‎کند و صبحانه را در کنار خانواده می‎خورد و بعد از آن کارش را قبل از ساعت 9 شروع می‎کند. بعضی روزها تا ساعت 10 شب ممکن است کار کند. اما همیشه با خانواده اش شام می‎خورد.

11- جک دورسی ، مدیرعامل و بنیانگذار توییتر (Twitter)

او در ساعت 5:30 بیدار می‎شود، کمی ریلکس و تمرکز می‎کند و سپس 6 مایل پیاده‎روی می‎کند. جالب است بدانید او ساعت 7:30 با اتوبوس به سرکار می‎رود.

12- دیوید کارپ، بنیانگذارتامبلر (tumblr)، شرکت خدمات شبکه های اجتماعی

کارپ در سن 25 سالگی مدیر عامل و بنیانگذار شرکت تاملبر شد و به سرعت رشد کرد و به بالای 26.9 میلیون یورو رسید. او معمولا ایمیل‎های خود را قبل از رسیدن به دفترش در ساعت 9:30 بررسی نمی‎کند. او می‌گوید:"خواندن ایمیل ها در خانه هرگز احساس خوبی به من نمی‎دهد و برایم سازنده نیست. اگر کسی بخواهد مطلب فوری را با من در میان بگذارد حتما آن را برایم اس ام اس می‌کند یا به من تلفن می‌کند.

13- فرانس کافکا ، نویسنده

کافکا کارش را در موسسه بیمه حوادث از ساعت 8:30 صبح شروع می‌کند. ساعت 3:30 بعدازظهر ناهار می‌خورد و تا ساعت 7:30 عصر می‌خوابد. پس از بیدار شدن ورزش می‌کند و با خانواده اش شام می‌خورد. او از ساعت 11 شب شروع به نوشتن می‌کند و معمولا تا ساعت 1 یا 2 بامداد و بعضی اوقات دیرتر ادامه می‌دهد.

14- گری وینر چاک مدیرعامل شرکت رسانه ای وینر (VaynerMedia)

ساعت 6 بیدار می‌شود و روزنامه می‌خواند و اخبار ورزشی می‌بیند، سپس توییتر و اینستاگرامش را چک می‌کند. او ساعت 9 صبح در دفتر کارش است.

15- استیو رینموند، مدیر عامل و رئیس سابق پپسی 

او که اکنون دبیر مدرسه کسب‌وکار می‌باشد، در کنار تمام کارهایی که افراد موفق قبل از صبحانه انجام می‌دهند و علاوه بر دعا خواندن, خواندن اخبار و خوردن صبحانه با فرزندان نوجوان خود هر روز صبح 5 مایل هم پیاده‎روی می‌کند.

16- اپرا وینفری،مدیر رسانه

ساعت 6 صبح از خواب بیدار می‌شود. نیم ساعت مدیتیشن می‌کند و سپس در حالی که گوشی اپل او در دستش است روی تردمیل میدود. او راس ساعت 8 برای ضبط دو برنامه ای که دارد در استدیو حاضر می‌شود.

17- میشل گاس مدیر استارباکس ، قهوه خانه های زنجیره ای در آمریکا

15 سال است که این ملکه قهوه ساعت 4:30 صبح از خواب بیدار می‌شود تا برای دویدن آماده شود. این خانم معتقد است که برنامه صبحگاهی هر روز او باعث افزایش شادی و کمک به موفقیت درشغلش شده است.

18- استیو جابز، مدیر عامل اخیر اپل

جابز صبحش را با مرور خواسته‌ها و برنامه‌های کاریش سپری می کند. جابز در سخنرانی خود در کلاس فارغ التحصیلان در استنفورد می‌گوید: در طول 33 سال گذشته من هر روز صبح در آینه نگاه می‌کردم و به خودم می‌گفتم،‌اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد، آیا همین کار را که امروز می‌خواستم انجام دهم، باز هم انجام می‌دادم و در هر کدام از این روزها که جواب من به این سئوال نه بود، درمیافتم که باید چیزی را تغییر دهم.

19- آنا وینتور سردبیر مجله مُد ووگ

این سردبیر نشریه معروف مد هروز قبل از سپیده دم از خواب بیدار می‌شود تا پمپاژ آدرنالین در خونش بیشتر شود.ساعت 6:45 به مدت یک ساعت تنیس بازی می‌کند. سپس موهایش را به سبک همیشگی خود درست می‌کند و ساعت 9 در دفترش است.

20- کریگ نیومرگ, سازنده نرم افزار گریگس لیست (Craigslist )

این کارآفرین اینترنتی،‌وب سایت طبقه بندی شده تبلیغات را راه اندازی کرد که از سال 1995 به بیش از 50 کشور سرویس داده است. نیومرگ روز خود را با پاسخ به درخواست‌ها و شکایات مشتری‌ها آغاز می‌کند که به گفته خودش این کار او را به واقعیت متصل می‌کند.

 

1
درباره نویسنده مطلب
نسرین سمندری
نسرین سمندری

نسرین سمندری فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی و لیسانس آموزش زبان انگلیسی هستم. سه سال سابقه ترجمه و تدریس زبان انگلیسی دارم و در زمینه آی تی و بازاریابی اینترنتی مطالعه میکنم.

نظر کاربران

پاسخ به نظر