راز کسب و کار موفق

۱۳۹۶/۶/۲۱
نسرین سمندری
راز کسب و کار موفق

کاملا واضح است که مقدار سوددهی شما در کسب و کار بستگی به تعداد مشتریانتان دارد اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که مردم کالاها و خدمات ضعیف را خریداری نمی‌کنند. بنابراین قبل از اینکه به فکر یافتن خریدار باشید باید از کیفیت خدمات خود و بهبود آن مطمئن شوید و از آن مراقبت کنید. پس از بهبود بخشیدن و داشتن یک محصول کامل و بی‌عیب و نقص برای عرضه، وارد قسمت دوم ارتقاء کسب و کارتان که همان بازاریابی است خواهید شد و با توجه به قرنی که ما در آن زندگی می کنیم بهتر است بگوییم بازاریابی دیجیتال.

افراد بسیاری از کمبود مشتری رنج می‌برند و از آن شکایت می‌کنند نه به این دلیل که مشتری وجود ندارد بلکه به دلیل اینکه کارآفرینان و مدیران بازاریابی مهارت‌های نسبی برای پیدا کردن و جذب مشتری ندارند یا ممکن است ندانند که چگونه از این مهارت‌ها استفاده کنند.

ابتدا به این می‌پردازیم که چگونه بیشتر کارآفرینان از بازاریابی دیجیتال بهره می‌برند:

- دسته اول به افرادی اشاره دارد که به هیچ وجه اعتقادی به بازاریابی ندارند.

این دسته آگاهی کافی ندارند که چقدر بازاریابی بازاریابی می تواند به کسب و کارشان کمک کند. برخی بازرگانان و صاحبان مشاغل مطمئن هستند که خودشان می‌توانند بدون بازاریابی به همه چیز دست پیدا کنند و در کسب و کارشان موفق باشند. آنها به نبوغ و استعداد ایده‌های خودشان ایمان دارند که اغلب این باورها مانع از پیشرفتشان می‌شود.

چرا این کارآفرینان و صاحبان مشاغل به بازاریابی دیجیتال اعتقاد ندارند؟

ساده است، چون آنها نمی‌دانند در شرکت آنها بازاریاب چه کاری انجام می‌دهد؟ اما زمانیکه شرکت آنها را بسمت بحران می‌رود، شروع به جستجو برای یافتن تمام راه‌های ممکن می‌کنند تا کسب‌و‌کار خود را از بحران نجات دهند.

حالا به سراغ دسته دوم می‌رویم:

- دسته دوم کار‌آفرینانی هستند که آگاهی دارند، بازاریابی دیجیتال برای سازمان‌هایشان حیاتی است

این بخش جدایی‌ناپذیر هر موجود زنده است و حقیقتی جالب درباره آن وجود دارد که به محض اینکه بازرگانان از این دسته شروع به بازاریابی می‌کنند انتظار معجزه دارند. آنها انتظار دارند برای هر یک پنی که در بازاریابی سرمایه‌گذاری می‌کنند بلافاصله میلیون‌ها دلار سود کنند و مشتریان جلوی در صف بکشند. آنها برای این منظور از هر ابزاری استفاده می‎کنند و زمانیکه پولشان را از دست دادن در بازاریابی ناامید می‌شوند و به دسته اول می‌پیوندند، اما چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟

یک پاسخ برای آن این است که بازاریابی باید منظم و برنامه‌ریزی شده باشد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. درست مثل ورزش کردن. یک راه آسان برای تغییر این وضعیت این است که یک ارتباط سریع با مرکز بازاریابی دیجیتال برقرار کنید، کسانی که دانش کامل برای شناخت و جذب مشتری را دارند و به شما کمک می‌کنند تا آنها را بیابید یا به آنها کمک می‌کنند که شما را بیابند.

امروزه بیشتر سازمان‌های بازاریابی دیجیتال در بهترین زمینه های جذب مشتری و رونق کسب وکار با هدف ایجاد بهترین محیط کسب و کار وجود دارند و در واقع یک سکوی دیجیتال هستند. 

 

0
درباره نویسنده مطلب
نسرین سمندری
نسرین سمندری

نسرین سمندری فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی و لیسانس آموزش زبان انگلیسی هستم. سه سال سابقه ترجمه و تدریس زبان انگلیسی دارم و در زمینه آی تی و بازاریابی اینترنتی مطالعه میکنم.

نظر کاربران

پاسخ به نظر