دورکاری برنامه نویسی

۱۳۹۵/۳/۲۹
حجت رمضانی
دورکاری برنامه نویسی

مزایا و معایب دورکاری برنامه نویسی

 

برنامه نویسی از جمله شغل‌هایی است که میتوان آن را به صورت دورکاری انجام داد. برنامه نویسان همواره میتوانند کارهایشان را با یک کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ در یک دفتر کاری کوچک یا حتی کنج اتاقشان انجام بدهند.

از مزایای این شغل این است که برنامه نویسان میتوانند ادامه کارشان را در بیرون از شرکت انجام دهند.

افرادی که به صورت دورکاری برنامه نویسی مشغول به کار هستند برایشان فرقی نمیکند که کجا باشند! همیشه ابزار کارشان همراهشان هست و در هر مکان و موقعیتی که احساس آرامش کنند می‌توانند کارشان را استارت بزنند و یا پروژه‌شان را ادامه دهند. برخی این را از معایب این کار میدانند، چون که افراد را همواره درگیر کار میکند حتی در خانه. آنها در بیشتر اوقات مجبورند برای اتمام پروژه های عقب مانده از تفریح خودشون بزنند و وقت کمتری را با خانواده بگذرانند.

شاید برایِ شما هم پیش آمده باشد که برایِ آخره هفته برنامه‌ای نداشته باشید و از فرط بیکاری و بی حوصلگی یک حس بدی تمامِ وجودتان را در بر گرفته باشد و دلتان یک کاره مفید میخواهد، خب چه بهتر که از این کار مفید بتوان پول هم درآورد یعنی با یک تیر چند نشان میزنید... وقتتان به بطالت نمیگذرد، حسِ خوب به خودتان هدیه میدهید و در کنار اینها کمی هم پول به جیب میزنید.

هیچوقت پول درآوردن را محدود به مکان و زمانِ خاصی نکنید... وقتی انرژی و وقت و حوصله هست چرا باید منتظر ساعت 9 صبح شد و دفتر و شرکت و مجموعه؟ شاید اگر کمی به دور و برمان نگاه کنیم، ببینیم راحتر از این حرفها می شود پول درآورد بهرحال برنامه نویسان هم باید از مزیت تخصصشان استفاده کنند.

برنامه نویسان با توجه به مسائلی مانند ساعت کاری، محیط کاری، همکاران و یا مسائل حاشیه‌ای دیگری مانند مرخصی گرفتن، دیر رسیدن به محل کار و... این انگیزه در آنها ایجاد می شود که با توجه به شرایط شغلی ویژه ای که دارند دورکاری برنامه نویسی را به یک شغل ثابت ترجیح دهند.

با توجه به این منظور سایت "دورکار" با هدف فراهم ساختن بستری امن و مطمئن جهت برون سپاری پروژه‌ها برای افرادی که به دورکاری علاقه دارند طراحی شده است.

این سیستم طراحی شده است تا اینکه افراد از مهارت خود استفاده کنند، درآمد خود را افزایش دهند، و از آن لذت ببرند. گروه های زیادی میتوانند از امکانات سایت "دورکار" استفاده کنند از جمله طراحان و گرافیست ها، مترجمان، افرادی که نگارش متن انجام میدهند، برنامه نویسان، پژوهشگران، مشاوران و ...

هم اکنون همه این افراد میتوانند در سایت ثبت نام کنند و با توجه به مهارت و تخصصی که دارند روی پروژه هایی که توسط کارفرمایان ثبت شده است، پیشنهاد ارسال کنند.

 

نمونه پروژه هایی که افراد به صورت دورکاری برنامه نویسی میتوانند در سایت "دورکار" انجام دهند: 

طراحی قالب وردپرس برای کلینیک

طراحی یک وبسایت ساده برای آتلیه عکاسی و فیلمبرداری

ساختن یک سایت برای کتاب تکنیکی زیست شناسی کنکور و محصولات کنکوری

تبدیل قالب html به قالب میهن بلاگ

طراحی چند فرم جهت ورود اطاعات از طریق موبایل و ذخیره در دیتابیس

شخصی سازی بوت استرپ بصورت حرفه ای

درخواست طراحی فروشگاه اینترنتی

رفع ایرادات ویسایت جوملایی

 

0
درباره نویسنده مطلب
حجت رمضانی
حجت رمضانی

متولد تیر 1370 و دانشجوی کارشناسی برنامه نویسی تحت وب هستم. به گرافیک و وب علاقه زیادی دارم و عاشق وردپرسم... 2 سال به طور حرفه ای طراحی استاتیک سایت انجام داده ام. علاقه مندم آموزش هایی رو در این زمینه برای کاربران عزیز قرار دهم.

نظر کاربران
بهادر ق۱۳۹۵/۹/۲۲

سلام دوست عزیز ممنون از بابت مطلبتون البته این رو یادآور باید شد که واقعاً توی شرایط فعلی کشورمون، خیلی وقت ها یه مقدار باید فرهنگ سازی دورکاری وجود داشته باشه تا خوب و درست انجام بشه و بعداً دردسر و مشکل ساز نشه.

پاسخ به نظر