اندروید 8 اورئو با مشخصه تصویر در تصویر

۱۳۹۶/۶/۹
نسرین سمندری
اندروید 8 اورئو با مشخصه تصویر در تصویر

گوگل مپ در اندروید 8 اورئو با مشخصه تصویر در تصویر به روزرسانی می شود

دهلی نو: یکی از جالب ترین ویژگی های اندروید 8 اورئو، حالت تصویر در تصویر آن است. این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد هنگام کار بروی هر برنامه به طور همزمان فیلم تماشا کنند. اکنون این ویژگی از گوگل مپ گزارش شده است.

طبق گزارشات ارسالی از پلیس اندروید، گوگل این ویژگی را به گوگل مپ متصل کرده است. لازم به ذکر است که حالت تصویر در تصویر با ورژن 9.59 به گوگل مپ منتقل شده است اما اکنون برای ورژن 9.60 بروز شده و باگ های آن بر طرف شده است.

حالت تصویر در تصویر بروز شده برای گوگل مپ در ورژن 9.60 اکنون در حالت navigation (توسط آن می توانید با گوشی خود همچون یک GPS قدرتمند برخورد کرده و با دادن مقصد، زمان و مسافت را برایتان محاسبه کرده و شما را بصورت گفتاری در رسیدن به مقصد هدایت کند) به خوبی کار می کند. در این حالت، در حالی که کاربر در حرکت می باشد یک پنجره کوچک در گوشه تصویر نمایش داده می شود. این پنجره هنگامی که برنامه های دیگر در پس زمینه در حال استفاده هستند در گوشه صفحه باقی می ماند. پنجره ها نشانگری را نشان می دهند که نام جاده و برآورد زمانی که کاربران باید به مقصد برسند را انجام می دهد.

نام رسمی اندروید 8.0 ، اورئو می باشد

- در طول ارائه این برنامه، برخی از ویژگی های جدید نیز کشف کرده است که ممکن است به زودی گوگل مپ را متحول کند. یکی از این ویژگی ها "یادداشت های شخصی" است. که به نظر می رسد در حال حاضر به صورت یک یادداشت برداری منظم عمل می کند. کاربران می توانند با استفاده از آن نوشتن، ویرایش و حذف یادداشت را انجام دهند.

- دیگر مشخصه ای که به زودی در گوگل مپ ها میتوان یافت این است که به کاربران این امکان را می دهد که مواد غذایی و عکس هایشان را ارسال کنند. کاربران قادر خواهند بود که چیزی را که سفارش داده اند به اشتراک بگذارند و بررسی کنند و از نرخ دقیق آن مطلع شوند.همچنین می توانند به آن عکس نیز اضافه کنند.

- درحالی که حالت تصویر در تصویر تنها یکی از مشخصه های اندورید 8 اورئو است، دیگر مشخصه هایی که در نسخه سیستم عامل وجود خواهند داشت، شامل نقاط اطلاع رسانی، انتخاب متن هوشمند، بهینه سازی سیستم، افزایش عمر باطری، پیوندهای میانبر برنامه و طراحی ایموجی ها و آیکون های تطبیقی است.

- ما همچنین می توانیم انتظار افزایش پیکسل در تلفن های هوشمند برای اجرای اندروید اورئو را داشته باشیم. برخی نصب کننده های این برنامه چند عدد از دستگاه هایشان که این ورژن را دارا بود به نمایش گذاشته اند. 

 

0
درباره نویسنده مطلب
نسرین سمندری
نسرین سمندری

نسرین سمندری فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی و لیسانس آموزش زبان انگلیسی هستم. سه سال سابقه ترجمه و تدریس زبان انگلیسی دارم و در زمینه آی تی و بازاریابی اینترنتی مطالعه میکنم.

نظر کاربران

پاسخ به نظر