انجام پروژه

۱۳۹۵/۵/۱۲
حجت رمضانی
انجام پروژه

انجام پروژه دارای فرایندی است که اگر بطور صحیح انجام نشود، پروژه به نتیجه نخواهد رسید.

فراگیری علوم مربوط به انجام پروژه نیاز به آموزش‌های زیادی دارد که آموزش کامل این علوم در چنین مقاله هایی امکان پذیر نیست ولی از آنجا که سایت "دورکار" یک سایت برون سپاری پروژه میباشد و کاربران آن برای انجام پروژه با هم در تعامل و همکاری هستند لازم دانستیم که برای به حداقل رساندن مشکلات در فرایند انجام پروژه این مقاله را منتشر کنیم تا کاربران را از اهمیت مدیریت پروژه آگاه کنیم.  

معمولا فریلنسرها بدون سنجش زمان و هزینه و بدون مطالعه دقیق توضیحات، روی پروژه‌ها پیشنهاد میدهند و بعد از انتخاب آنها توسط کارفرما، انجام پروژه را شروع میکنند که این ناآگاهی نسبت به مدیریت پروژه، مشکلات زیادی را برای کارفرما و فریلنسر به وجود می‌آورد و باعث میشود پروژه‌های زیادی در میانه راه لغو شوند و به سرانجام نرسند و جز زمانی که از کارفرما و فریلنسر بیهوده تلف میشود هیچ سود و نتیجه دیگری برای آنها ندارد.    

هر پروژه معمولا یک نقطه شروع و یک نقطه پایان دارد. میتوان گفت که پروژه فرایندی است که هدفی خاص را دنبال میکند که دارای نقطه شروع و پایان است. پروژه‌ها بسته به کوچکی و بزرگی توسط فرد یا گروه انجام میشوند و نیاز به مدیریت دارند.

پروژه‌ای که در مسیر موفقیت گام می نهد نیاز به یک مدیریت قوی دارد تا با یک برنامه ریزی صحیح، پروژه را در مسیر رسیدن به اهداف آن هدایت کند. به طور یقین هر پروژه نیاز به برنامه‌ریزی و کنترل دارد که بتواند با در نظر گرفتن سه عامل هزینه، زمان و کیفیت بهترین نتایج را به حاصل آورد.

 اصطلاحات زیادی در بحث مدیریت پروژه عنوان میشود که اگر تمایل به مطالعه و یادگیری دارید میتوانید اینجا کلیک کنید.

 

برای انجام پروژه در سایت "دورکار" در ابتدا ما توصیه‌هایی برای فریلنسر داریم که به شرح زیر است:

_ در ابتدا بعد از ثبت نام، فریلنسر باید پروفایل خود را کامل و مهارت‌های خود را ثبت کند تا پروژه‌های مربوط به تخصص خود را بتواند از طریق ایمیل دریافت کند.

_ بعد از مشاهده "لیست آخرین پروژه‌ها" مطالعه دقیقی روی پروژه‌هایی که مربوط به تخصص‌شان هستند داشته باشد.

_ توضیحات پروژه را با دقت بخواند تا به درک درستی از آن برسد و اگر ابهامی در انجام پروژه باشد بتواند از کارفرما سوال کند.

_  فایل‌های پیوست پروژه را مشاهده کند زیرا در اغلب اوقات توضیحات جزیی تری در این فایل‌ها موجود است.

_ بودجه‌ای که کارفرما تعیین کرده است را نیز در نظر بگیرد. فریلنسر باید بسنجد با این بودجه میتواند پروژه‌ای را که مورد رضایت کارفرما باشد تحویل دهد یا خیر؟

_ زمان انجام پروژه جزء یکی از مهمترین موارد ملاک‌های انتخاب پروژه میباشد که اگر توجه کافی به آن نشود میتواند مشکلات زیادی را برای کارفرما و فریلنسر به وجود آورد.

_ اگر تمام موارد برسی شد میتواند روی پروژه پیشنهاد ارسال کند.

_ حتما بعد از ثبت پیشنهاد برای کارفرما پیام ارسال کنید و تا ابهاماتی که در مورد پروژه دارید برطرف شود.

این مکاتبه بین شما و کارفرما باعث میشود که کارفرما به تخصص شما پی ببرد و به شما اعتماد کند و انجام پروژه را به شما بسپارد.

 

توصیه‌هایی برای کارفرما جهت فعالیت در سایت "دورکار":

_ در ابتدا کارفرما باید قبل از ثبت پروژه بداند که هدف از انجام پروژه چیست؟ و تمام جزئیاتی که لازم دارد را بنویسد.

_ پروژه را ثبت کند و توضیحات را کامل کند تا از سوالی‌های احتمالی برای فریلنسر جلوگیری شود. 

_ اگر پروژه نمونه‌ای مد نظر دارد و یا رنگ بندی خاصی را میپسندید در توضیحات پروژه بیان کند.

_ فایل هایی که پروژه برای طراحی لازم دارد به آن پیوست کنید.

_ بودجه و زمان پروژه را منطقی انتخاب کنید تا پیشنهادهای حرفه‌ای تری را دریافت کنید.

_ قبل از انتخاب پیشنهاد با فریلنسرها مکاتبه کنید تا به تخصص آنها پی ببرید و به ابهامات آنها پاسخ دهید.

_ پروفایل فریلنسرها را مشاهده کنید و رزومه و سوابق کاری آنها را برسی کنید و در نهایت انجام پروژه را به مناسب‌ترین فریلنسر بسپارید.

_ در حین انجام پروژه سعی کنید اغلب اوقات آنلاین شوید و به سوالات احتمالی فریلنسر یا مجری پروژه پاسخ دهید.

ما در سایت "دورکار" همواره تلاش کرده‌ایم که محیطی سالم و امن را برای شما محیا کنیم تا با همکاری کارفرما و فریلنسرها پروژه‌های مفیدی به سرانجام برسد از این رو خواهشمندیم که مقالات مرتبط با این مقاله را مطالعه بفرمایید و با آگاهی در سایت فعالیت کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

 

0
درباره نویسنده مطلب
حجت رمضانی
حجت رمضانی

متولد تیر 1370 و دانشجوی کارشناسی برنامه نویسی تحت وب هستم. به گرافیک و وب علاقه زیادی دارم و عاشق وردپرسم... 2 سال به طور حرفه ای طراحی استاتیک سایت انجام داده ام. علاقه مندم آموزش هایی رو در این زمینه برای کاربران عزیز قرار دهم.

نظر کاربران

پاسخ به نظر