بهترین تکنیک‌ها و راه‌های افزایش فالور در اینستاگرام

۱۳۹۶/۱۱/۲۴
نسرین سمندری
روش های افزایش فالور ایستاگرام

اگر به تازگی صفحه جدیدی در اینستاگرام ساخته‌اید و شروع به پست گذاشتن کرده‌اید، شاید در ابتدا پست گذاشتن برایتان کمی‌ کسل کننده باشد. وقتی که می‌بینید با وجود تمام هیجان و دقت شما در انتخاب پست و گذاشتن پست تنها چند لایک با چند فالور دریافت می‌کنید، ممکن است کمی ‌برایتان خسته کننده باشد. اگر مزایای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را بدانید نباید دلسرد شوید. منتظر بمانید تا با ابتکار خود بالاخره موفق شوید. 

این مقاله به شما ایده‌هایی می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن فالورهای خود را افزایش دهید و باعث شود آن‌ها با پست‌های شما ارتباط و تعامل برقرار کنند.

بسیاری از ایده‌هایی که در زیر گفته می‌شود بر روی افزایش تعامل با فالورها تمرکز دارد و دلیل آن این است که تعامل پایدار به طور طبیعی منجر به افزایش فالور می‌شود.

همانطور که استراتژی‌های زیر را پیاده سازی می‌کنید به خاطر داشته باشید که پست گذاری مطالب خلاقانه و مرتبط با علایق مخاطبانتان بسیار اهمیت دارد. از این نکات استفاده کنید اما فراموش نکنید که هدف اصلی شما همیشه باید تعامل با مخاطب باشد.

1- استفاده از هشتگ‌های شناخته شده به افزایش فالور بسیار کمک می‌کند. (#)

از هشتگ‌هایی مثل #FF (follow Friday)  استفاده کنید. این کار تاثیر زیادی در افزایش فالور دارد. 

2- صدها عکس را به صورت رندوم وتصادفی از پست‌های افرادی که مخاطب هدف شما هستند لایک کنید

کسانی که از این استراتژی استفاده کرده اند متوجه شده اند که به ازای هر 100 عکس که به صورت تصادفی لایک کرده اند 6.1 فالور کسب کرده‌اند. 

3- برگزاری مسابقه در اینستاگرام

یکی از ساده ترین روش‌هایی که می‌توانید این کار را انجام دهید این است که یک عکس تبلیغاتی را پست بگذارید و از افراد بخواهید برای شرکت داده شدن در مسابقه آن عکس را لایک کنید. 

4- اکانت و پیج اینستاگرام خود را در اکانت‌ها یا پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی دیگر معرفی و تبلیغ کنید

به افراد بگویید و معرفی کنید که با فالو کردن پیج شما چه چیزی در انتظارشان است و چه مزایایی برای آن‌ها دارد. (به عنوان مثال عکس‌های پشت صحنه، تخفیف‌ها و مانند آن)

5- در زیر پست‌های دیگران لایک و کامنت بگذارید

این یکی از رایج‌ترین راه‌های کسب فالور است.

6- از هشتگ‌های محبوب استفاده کنید تا عکس‌های شما در جستجوها به راحتی پیدا شوند

چند نمونه از محبوب‌ترین هشتگ‌ها مثل #instagood, #love, #tbt

7- پست گذاشتن بین ساعات 2صبح تا 5 عصر

تحقیقات نشان می‌دهند که این زمان‌ها مؤثرترین زمان برای گذاشتن پست در شبکه‌های اجتماعی است. 

8- افرادی را که از هشتگ‌های محبوب استفاده می‌کنند را سرچ و فالو کنید

مثل #followme و #lie forlike . با این روش افرادی زیادی شما را نیز فالو خواهند کرد.

9- بخاطر داشته باشید که کیفیت بهتر از کمیت است

پیج واکانت خود را ویرایش کنید و بهترین تصاویر را نگه دارید. هیچ کس دوست ندارد پیجی را با بیش از 1000 عکس بی معنی از غذاها و موارد بی‌هدف دیگر دنبال کند. 

10- مطمئن شوید که قسمت بیو(Bio) پیج شما کامل است

باید در قسمت بیو پیج شما کلمات کلیدی مرتبط، هشتگ‌ها و یک لینک به سایت شما وجود داشته باشد و مهمتر از همه اینکه هرزنامه نباشد و محتویات بی معنی در بیو نوشته نشده باشد. مطمعنا کسی بدون خواندن پروفایل پیج شما، شما را دنبال نخواهد کرد.

11- کپشن پست‌های خود را به صورت سوالی بنویسید

این یک راه عالی برای افزایش تعامل با مخاطبانتان است.

12- پست گذاشتن در آخر هفته‌ها را فراموش نکنید

شما خودتان در آخر هفته‌ها فرصت دارید که چند پست بیشتر را ببینید. پس گذاشتن پست در آخر هفته‌ها می‌تواند تعداد بازدید پست‌های شما را افزایش دهد.

 افزایش فالور

13- خسته نشوید و پیگیر باشید

بدانید که چه پست‌هایی میگذارید و این پست‌ها را برای چه کسانی می‌گذارید. 

14- در کپشن‌ها از مخاطبین خود بخواهید که عکس العملشان را توضیح دهید

فالورهای خود را با خواستن این چیزها درگیر کنید. مثلا با پرسیدن سوال‌هایی مثل: "شما در مورد این موضوع چه فکری می‌کنید. نظر خود را کامنت بگذارید."

15- کاربران پیشنهادی را دنبال کنید

به قسمت تنظیمات اینستاگرام بروید و روی شکلی که مانند چرخ دنده است در قسمت بالا سمت راست صفحه کلیک کنید. روی «دعوت از دوستان» و «کاربران پیشنهادی» کلیک کنید.

16- واقعا درگیر آن باشید

تمام ترفندها، نکته‌ها و استراتژی‌ها در دنیا نمی‌توانند با پیگیری و درگیری شما رقابت کنند. سعی کنید عکس‌هایی که لایک می‌کنید هدفمند باشد و کامنت‌های خلاقانه و سیاستمند در زیر پست‌ها بگذارید. به طور مرتب افراد جدیدی را فالو کنید و با پاسخ دادن به کامنت‌ها و سوالاتشان با آن‌ها تعامل برقرار کنید. 

17- از یک پیج پرطرفدار و معروف بخواهید که نام محصول یا تولید شما تگ یا منشن کند

اگر یک فرد خاص یا معروف را می‌شناسید که از محصولات شما استفاده می‌کند از او بخواهید که شما را منشن یا تگ کند. نتیجه این کار به دست آوردن فالورهای جدید برای شما خواهد بود. 

18- از عکس‌های با رنگ آبی در پست‌های خود بیشتر استفاده کنید

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که پست‌هایی که با رنگ آبی هستند 24 درصد بیشتر از عکس‌هایی که به رنگ قرمز یا نارنجی هستند لایک می‌شوند.

19- پست گذاشتن در روزهای وسط هفته مهم است

پست‌هایی که در وسط هفته گذاشته می‌شود کمی ‌بیشتر از باقی پست‌ها که در روزهای دیگر هفته گذاشته می‌شوند پیگیری و دیده می‌شوند.

20- از کلمه «کامنت» در کپشن‌های خود استفاده کنید

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که پست‌هایی که از این کلمه در کپشن خود استفاده می‌کنند تعداد خیلی بیشتری کامنت نسبت به پست‌هایی که این کلمه را ندارند دریافت می‌کنند.

21- در عکس‌هایی که پست می‌گذارید از چهره استفاده کنید

تحقیقات نشان داده که تصاویری که در آن چهره وجود داشته است 35 درصد بیشتر از تصاویر بدون چهره لایک دریافت کرده‌اند. 

22- اگر از عکس فرد خاصی استفاده می‌کنید آن شخص را تگ کنید

مطمعنا افرادی که عکس‌هایشان در فید کاربری شان نشان داده می‌شود احتمال بیشتری دارد که این عکس‌ها را به اشتراک بگذارند.

23- هرچه عکس‌ها شفاف تر باشد بهتر است

عکس‌هایی که وضوح و روشنایی آن 65 تا 85 درصد است به اندازه 24 درصد بیشتر از عکس‌هایی که وضوح آن‌ها زیر 45 درصد است لایک می‌شوند.

24- یک هشتگ با نام تجاری خود ایجاد کنید

هشتگ خود را ایجاد کنید و از مخاطبان خود بخواهید که از آن استفاده کنند. این کار فالورهای شما را تشویق می‌کند تا با نام تجاری شما ارتباط برقرار کنند وهمچنین باعث بهتر دیده شدن شما می‌شود.

25- عکس‌های پشت صحنه را به اشتراک بگذارید

عکس‌های بی ریا و معمولی از پشت صحنه تجارت شما ماهیت و شخصیت نام تجاری شما را مشخص می‌کند. عکس‌هایی را از افراد واقعی که در پشت برند شما کار می‌کنند به اشتراک بگذارید.

26- تصاویر ایجاد شده توسط کاربران را به اشتراک بگذارید

عکس فالورهای خود را به اشتراک بگذارید به خصوص زمانی که آن‌ها نام محصول شما را ذکر کرده اند. این کار دیگران را تشویق می‌کند که عکس محصولات شما را به اشتراک بگذارند. 

27- اکانت اینستاگرام خود را برای مشترکین ایمیل خود معرفی کنید

به صورت دوره‌ای یک تصویر را در خبرنامه خود بگذارید و آن را به اکانت اینستاگرامتان لینک دهید.

28- نام کاربری یا آی دی اینستاگرام خود را در بازاریابی فیزیکی خود معرفی کنید

این کار را برای کارت ویزیت‌ها، مهر‌ها و علامت‌ها و بروشورهای تبلیغاتی خود انجام دهید.

29- تمام دوستان فیسبوک خود را در اینستاگرام فالو کنید

بسیاری از این افراد شما را فالو خواهند کرد. برای این کار کافی است به قسمت پروفایل خود در اینستاگرام بروید و روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. گزینه «یافتن دوستان» را انتخاب کنید و سپس گزینه «یافتن دوستان در فیس بوک» را انتخاب کنید.

30- برنامه ریزی، آماده سازی و سپس عمل کنید

مانند دیگر موارد در زندگی، هدفمند بودن بزرگترین شانس شما برای موفقیت است. یک برنامه برای چگونه استفاده کردن خود از اینستاگرام تهیه کنید سپس یک برنامه برای چگونه نگه داشتن خود در این مسیر ایجاد کنید. 

 

0
درباره نویسنده مطلب
نسرین سمندری
نسرین سمندری

نسرین سمندری فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی و لیسانس آموزش زبان انگلیسی هستم. سه سال سابقه ترجمه و تدریس زبان انگلیسی دارم و در زمینه آی تی و بازاریابی اینترنتی مطالعه میکنم.

نظر کاربران

پاسخ به نظر