استفاده از سئو در کسب وکارهای کوچک

۱۳۹۶/۶/۲۲
نسرین سمندری
استفاده از سئو در کسب وکارهای کوچک

ما در دنیای آنلاین زندگی می‌کنیم، جایی که حتی کسب و کار کوچک نیز در فضای وب فعالیت دارند و از طریق اینترنت به جذب مشتری می‌پردازد و فرقی نمی‌کند این سایت چه اندازه باشد می‌تواند حتی فقط یک صفحه با آدرس و شماره تلفن باشد. کسب‌وکارهای کوچک می‌توانند با اقداماتی که به منظور بهینه‌سازی موتور جستجو در سایت انجام می‌شود به سوددهی بیشتری برسند و بهره بیشتری ببرند.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو (SEO) استراتژی‌های خاصی هستند که می‌تواند به وب سایت شما کمک کند تا در جستجوگر گوگل و سایر موتورهای جستجوی شناخته شده در موقعیت بالاتری قرار بگیرید. اگر استراتژی‌های سئوی شما به اندازه کافی قوی نیستند پس به احتمال زیاد وب سایت شما در پایین نتایج جستجو خواهد بود و این قطعا جایی نیست که شما انتظار آن را دارید.

هدف از بازاریابی سئو جلب توجه مخاطبان مورد نظر و جذب مشتریان بالقوه ای است که به دنبال محصولات و خدمات هستند. معمولا کمبود بودجه برای بهره بردن از بازاریابی اینترنتی باعث می‌شود که صاحبان کسب و کارهای کوچک از بکارگیری خدمات سئو خودداری کنند. آنها توانایی‌های خود را با مقدار قابل توجهی پول صرف شده در بازاریابی اینترنتی مقایسه می‌کنند. مدیران معمولا به دلیل ترس از هزینه های سنگین این روش را نادیده می‌گیرند، در حالی که باید در نظر داشته باشید،‌هزینه ایی که طراحان صفحات وب از شما می‌گیرند فقط برای داشتن وب سایتی زیبا است و به شما کمک نمی‌کند تا با استفاده از استراتژی‌های موتورهای جستجوگر به سوددهی برسید.

آیا استفاده نکردن از سئو برای صاحبان کسب و کارهای کوچک بهتر است؟

قطعا خیر. هزینه‌های کار با جستجوگرها در مقایسه با سایر استراتژی‌های تبلیغاتی ارزان‌تر است. هنگامی که سایت شما در بالای نتایج جستجو قرار بگیرد و دیگر نیاز به پرداخت هزینه هر کلیک نداشته باشید، شاهد جریان مداوم ترافیک در وب سایت خود خواهید بود.

این مهم نیست که سئو را خودتان بسازید یا از شرکت های تخصصی کمک بگیرید اما داشتن یک استراتژی صحیح و قوی بسیار مهم است.

حرفه ای‌ها ابتدا پارامترهای سایت را بررسی می‌کنند و سپس برنامه‌های بهینه برای تبلیغ آن را ایجاد می‌کنند. برای این منظور می‌توانید از ابزارهای مختلفی که اغلب توسط موتورهای جستجوگر ارائه می‌شود استفاده کنید.

بسیاری از شرکت‌های بازاریابی تخصصی آماده ارائه این خدمات برای جستجوگرها در زمینه کسب‌وکارهای کوچک با کیفیت بالا و قیمت های مقرون به صرفه هستند.

مزایای بهره‌گیری از سئو

• تضمین افزایش کیفیت سایت

• برجسته کردن سایت شما در میان دیگر سایت‌ها

• مردم به گوگل اعتماد دارند 

• ارائه استراتژی‌های موثر

• در جستجوی گوگل اولین سایت 60 درصد از کلیک‌ها را دریافت می کند

• دریافت نتایج طولانی مدت

 

 

0
درباره نویسنده مطلب
نسرین سمندری
نسرین سمندری

نسرین سمندری فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی و لیسانس آموزش زبان انگلیسی هستم. سه سال سابقه ترجمه و تدریس زبان انگلیسی دارم و در زمینه آی تی و بازاریابی اینترنتی مطالعه میکنم.

نظر کاربران

پاسخ به نظر